15 najboljših nasvetov za izboljšanje svojih fotografskih veščin

Avtor: Louise Ward
Datum Ustvarjanja: 8 Februarjem 2021
Datum Posodobitve: 1 Junij 2024
Anonim
MASTERCLASS - HOW TO BUILD THE PERFECT AQUASCAPE FOR CONTESTS - BY WORLD CHAMPION JOSH SIM
Video.: MASTERCLASS - HOW TO BUILD THE PERFECT AQUASCAPE FOR CONTESTS - BY WORLD CHAMPION JOSH SIM

Vsebina

Ne glede na to, ali je vaše zanimanje poklicno ali pa preprosto želite fotografirati iz zabave, so trdne fotografske veščine lahko zelo koristne za oblikovalce in ilustratorje. Recimo, da ste se oborožili z eno najboljših kamer za kreativce - kaj pa naprej? Ta nujni tečaj fotografiranja vam bo pokazal, kako izboljšati svoje fotografske sposobnosti.

  • Pridobite 40% popusta na Adobe Creative Cloud

Ta vodnik bo od ostrenja in kompozicije do ravnovesja beline in osvetlitve utrdil vaše osnovne fotografske veščine, se rešil slabih navad in se osredotočil na zajemanje boljših slik. Predstavili vam bomo, kako najbolje izkoristiti kontrolnike na DSLR-ju za boljše slike (upoštevajte, da bomo razložili postopke za fotoaparate Canon in Nikon, vendar bodo te tehnike delovale tudi na fotoaparatih drugih proizvajalcev).

Na teh fotografskih spletnih mestih boste našli tudi veliko nasvetov, za začetnike fotografiranja z DSLR-jem (ali tiste, ki potrebujejo samo opomnik) pa je ta DSLR-vara tudi priročen vir. Medtem ko ste tu, si oglejte naš vodnik po najboljših aplikacijah za urejanje fotografij za poliranje vaših posnetkov, pa tudi naš vodnik po izpopolnjevanju portretne fotografije.


Za zdaj pa začnimo z našimi bistvenimi nasveti za fotografiranje.

01. Prevzemite nadzor nad fokusom

Fotoaparat prepustite lastnim napravam, ta pa se bo izostril s pomočjo osrednje točke ostrenja. Čeprav bo to v mnogih situacijah ustvarilo ostre slike, je za bolj ustvarjalno fotografiranje bolje prevzeti nadzor nad točko ostrenja. Izbrani motiv navsezadnje ne bo vedno v središču kadra.

Torej, prva veščina, ki jo morate obvladati, je, kako fotoaparat usmeriti točno na točko, na kateri želite biti ostri. Vaš fotoaparat ima številne točke ostrenja, razporejene po celotnem okvirju - vidite jih skozi iskalo - in ponujajo odlično rešitev za ostrenje na osrednje motive. Fotoaparat boste morali nastaviti na način samodejnega ostrenja z eno samo točko, ne pa na večkratno ali samodejno izbiro.


Natančen postopek izbire posameznih točk ostrenja (in razpoložljive številke) se razlikuje glede na vaš fotoaparat, vendar na splošno pri Canonovih modelih morate pritisniti gumb za izbiro točke AF, nato zavrtiti vhodni gumb ali uporabiti izbirnik na zadnji strani fotoaparata . Pri tem si oglejte iskalo in videli boste, da se aktivna točka AF (v rdeči barvi) premika po okvirju.

Ko izberete enotočkovno samodejno ostrenje, pri večini Nikonovih DSLR-jev preprosto uporabite štirismerni upravljalnik na zadnji strani fotoaparata, da poudarite drugo točko AF.

Glavna slabost uporabe točk zunanjega ostrenja na mnogih fotoaparatih je ta, da niso tako občutljive kot tiste na sredini kadra. To pomeni, da se lahko izostrijo pri šibki svetlobi, če je motiv z nizkim kontrastom ali če uporabljate lečo z največjo zaslonko f / 5,6 ali ožjo. Morda boste tudi ugotovili, da ni točke ostrenja točno tam, kjer želite, da se fotoaparat izostri.


V obeh primerih lahko objektiv izostriš ročno ali pa uporabiš tehniko, imenovano zaklepanje ostrenja, pri kateri motiv označiš z aktivno točko AF in nato pritisneš sprožilec do polovice, da zakleneš razdaljo ostrenja, preden posnameš posnetek.

02. Osredotočite se na premikajoče se predmete

Izostritev na statičnem motivu je vsekakor dobra, vendar vas med sestavljanjem in snemanjem posnetka ne bo vse potrpežljivo čakalo. Zaradi tega morate obvladati umetnost osredotočanja na premikajoče se predmete.

Če želite to narediti, spremenite način samodejnega ostrenja iz posnetka Single Shot (Nikon) ali One Shot (Canon) v način Continuous ali AI Servo. Ko enkrat zaklenete ostrenje na motiv s pritiskom na sprožilec do polovice, bo fotoaparat med premikanjem motiva nadaljeval z ostrenjem, dokler Spodaj Uporabi neprekinjeno samodejno ostrenje za sledenje premikajočim se motivom ne pritisnete gumba, da posnamete posnetek .

Izbirate lahko med vsemi točkami ostrenja za motive zunaj središča, toda pri fotografiranju pri šibki svetlobi, pri motivih z nizkim kontrastom ali če uporabljate leče z največjo zaslonko, ožjo od f / 5,6, se bodo te zunanje točke borile za osredotočiti.

03. Razumejte, kaj naredi posnetek zamegljen

Ko gre za obvladovanje fokusa, morate vedeti tudi, zakaj vaši posnetki niso ostri. To se lahko nanaša na ostrenje, lahko pa je tudi posledica tresenja fotoaparata ali premikanja motiva. Morali boste odkriti vzrok, odpraviti težavo in poskusiti znova.

  • Napačno ostrenje: Če je mehkoba posledica nepravilnega ostrenja, boste morda ugotovili, da so področja pred ali za motivom ostra. če ne vidite ostrih površin, bo nepravilno ostrenje enakomerno zameglilo okoli vsakega področja slike.
  • Premikanje: Z lahkoto lahko opazite zameglitev, ki jo povzroči tresenje fotoaparata zaradi značilne „proge“ poudarjenih predelov. To pomeni, da se je kamera (ali morda motiv) v določeni točki med osvetlitvijo premaknila.

04. Pravilno nastavite ravnovesje beline

Morda boste pozabili vse o nastavitvi pravega ravnovesja beline - še posebej, če fotografirate v surovem stanju, saj ga lahko spremenite, ko kasneje obdelate slike. Vendar pa boste morali v fotoaparatu dobiti pravo ravnovesje beline, da boste lahko ocenili osvetlitev in barve svojih posnetkov ter dosegli najboljše rezultate.

Nastavitev samodejnega nastavljanja beline vašega fotoaparata navadno dobro opravi pravilno zajemanje barv v večini svetlobnih pogojev, vendar ni nezmotljiva.

Glavna situacija, v kateri boste z eno od ročno nastavljenih vrednosti dosegli boljše rezultate, je, če nad motivom prevladuje ena barva ali ton, na primer modro nebo, oranžni sončni zahod ali celo veliko prostranstvo zelene trave.

V teh primerih lahko samodejna nastavitev beline nastavi vrednost, ki preprečuje to močno barvo, zato boste z izbiro nastavitve beline, ki ustreza svetlobnim pogojem, na primer sončni svetlobi ali senci, dosegli boljše rezultate.

Dejansko ravnovesje beline svetlobe ob sončnem vzhodu ali sončnem zahodu je blizu nastavitve volframove ali umetne svetlobe (3.200 K). Če pa nastavite to prednastavitev, boste izgubili večino toplote, ki jo želite ujeti na posnetku. Namesto tega poskusite nastaviti ravnovesje beline na Dnevna svetloba ali celo Oblačno, da zajamete oranžni sij v vsej svoji lepoti.

Oglejte si našo sestrsko stran Digital Camera World's Cheat sheet za prednastavitve ravnovesja beline in članek o ustvarjalnem toniranju slik z nastavitvami ravnovesja beline.

05. Nastavite ravnovesje beline po meri

Posnemite bel ali siv motiv, ki zapolni celoten kader (idealen je košček kartice) in je v enakem položaju kot motiv, ki ga želite posneti. Zdaj izberite nastavitev ravnovesja beline po meri ali vnaprej nastavljenem ročnem načinu.

Naslednja stran: Nasveti za kompenzacijo osvetlitve in visoko kontrastno osvetlitev

Svetujemo
Pretvorite svojo vrsto v spletu s spremenljivimi pisavami
Preberi Več

Pretvorite svojo vrsto v spletu s spremenljivimi pisavami

Tipografija v pletu je zelo napredovala. Pred približno de etletjem je bila še vedno obupno premalo uporabljena in zelo labo uporabljena - škodljiva uporabniška izkušnja. Be edilo v pletu ni bilo zelo...
5 načinov, kako ohraniti kreativni nadzor
Preberi Več

5 načinov, kako ohraniti kreativni nadzor

Celo najbolj organizirane oblikovalce in kreativne direktorje lahko v ake toliko prevzame grozniška obremenitev. Toda kako e najbolje popa ti poplavo rokov? V zadnjem intervjuju iz naše video erije z ...
PREGLED: aplikacija M.dot za iPhone
Preberi Več

PREGLED: aplikacija M.dot za iPhone

M.dot vam, tako kot Webr, omogoča eno tavno u tvarjanje o novnega pletnega me ta na vašem iPhoneu. Tako kot Webr je tudi izhodišče izbira predloge za pletno me to.U tvariti bo te morali lažni račun z ...