MacBook Pro proti MacBook Air: Kateri prenosnik Apple je pravi za vas?

Avtor: Monica Porter
Datum Ustvarjanja: 17 Pohod 2021
Datum Posodobitve: 17 Maj 2024
Anonim
🌊✨ Распакивање МацБоок Аир М1 Спаце Греи 256гб у 2021! 💻
Video.: 🌊✨ Распакивање МацБоок Аир М1 Спаце Греи 256гб у 2021! 💻

Vsebina

Če na prenosni računalnik Apple gledate kot na naslednjo delovno napravo, gre za MacBook Pro in MacBook Air - Appleova linija je sestavljena ravno iz teh dveh (čeprav sta dve različni velikosti MacBook Pro lahko tudi različna modela, res) leta 2020.

In ker berete ta članek, domnevamo, da niste prepričani, katera bo najbolj ustrezala vašim potrebam po ustvarjalnem delu. Oba sta navedena v našem naboru najboljših prenosnikov za grafično oblikovanje, saj sta oba lahko odlična: uporabljata isto različico macOS, sta zanesljiva in izdelana po vrhunskih specifikacijah; pri svojem oblikovanju imajo velik poudarek na uporabnosti; in so hitri.

Vendar med njimi obstajajo odtenki, ki lahko pri različnih vrstah dela veliko spremenijo - MacBook Air lahko brez težav obvlada lažje urejanje slik in celo urejanje videoposnetkov, toda ko gre za trdo 3D delo, boste želeli dodatno moč 16-palčni MacBook Pro.


Velikodušen 16-palčni zaslon je tudi ključna lastnost nekaterih oblikovalcev, vendar obstajajo še druge subtilne razlike med zasloni teh strojev.

Popeljali vas bomo skozi vse, kar morate vedeti o posameznem prenosnem računalniku, od tehničnih specifikacij do povezljivosti do zaslona, ​​da boste lahko dobili MacBook, ki najbolje ustreza vašim potrebam. Potrebujete več informacij? Preizkusite naš neposredni MacBook Pro 13 "vs MacBook Pro 16" post.

MacBook Pro proti MacBook Air: Zmogljivost

Razlika v moči med MacBook Pro in MacBook Air ni presenečenje, če ste sledili nedavnim Appleovim konvencijam o poimenovanju.

Izdelki ‘Air’ so lažje surove zmogljivosti, vendar bolj dostopni; izdelki 'Pro' imajo več moči, skupaj z nekaterimi drugimi vrhunskimi funkcijami.

MacBook Air uporablja dvojedrne ali štirijedrne procesorje Intel, čeprav gre za modele z nižjo porabo, ki delujejo na frekvenci 1,1 GHz. Hitro lahko hitro povečajo hitrost, tako kot vsi Intelovi procesorji, na primer za hitro odpiranje aplikacij ali nalaganje spletnih strani (ali celo hiter izvoz datotek), vendar ne morejo zelo dolgo ohranjati izhodne vrednosti na visoki ravni, ker niso zasnovani za prenašanje toplote.


MacBook Air standardno vključuje tudi 8 GB RAM-a, največ pa 16 GB, kar je lahko omejujoče pri oblikovanju in ustvarjalnem delu.

Grafični čip Intel Iris Plus ni tisto, kar bi kdo opisal kot profesionalni del za 3D uporabo, vendar lahko v združljivih aplikacijah zagotovi nekaj uporabnega pospeška na osnovi GPU. Vse to pomeni, da čeprav je MacBook Air povsem primeren za stroj za priložnostno uporabo, na primer Adobeovih aplikacij ali drugih orodij za oblikovanje in urejanje (in lahko celo ureja videoposnetke 4K, če večinoma želite sestaviti posnetke), ni narejen za globoko zapleteno delo.

13-palčni MacBook Pro napreduje do igre, saj vključuje standardno štirijedrnico. Vstopni model vključuje 1,4 GHz procesor 8. generacije Intel (kar pomeni, da je star nekaj let) in to ni model, za katerega bi se na splošno odločili - če se vam proračun lahko razteza, je veliko bolje, da ga dobite različico s štirijedrnim procesorjem 10. generacije (najnovejša različica) z 2,0 GHz. Tako kot MacBook Air lahko tudi oba izjemno pospešita v kratkih rafalih, vendar se bosta ta lahko bistveno hitreje lotila daljših hitrih večjedrnih nalog. Če želite nekaj dodatne moči, lahko stopite tudi do 2,3 GHz procesorja.


Osnovni model ima 8 GB RAM-a, vendar priporočamo, da model z 2 GHz standardno vključuje 16 GB RAM-a. To lahko povečate na 32 GB RAM-a, vendar je to omejitev. To je lahko spet preveč ozko grlo za nekatera dela, čeprav bi bilo 13-palčni MacBook Pro namenjen nadomestnemu namiznemu modelu, bi moralo biti za večino dela dovolj, da se Pro-ove specifikacije resnično trudijo . Če ne vem da je 32 GB RAM-a za vas premalo, potem verjetno ni.

13-palčni Pro uporablja tudi integrirano grafiko Intel, in čeprav je močnejša od tiste v MacBook Air, veljajo enake omejitve: lahko podpira naloge, pospešene z GPU, in nekaj 3D-del, vendar brez velike količine namenskega VRAM-a, vedno je bolj podpora za 2D oblikovanje kot način za ustvarjanje zapletenih 3D del.

13-palčni MacBook Pro napreduje do igre, saj vključuje standardno štirijedrnico

Za to potrebujete 16-palčni MacBook Pro, ki je resničen konj Applove ponudbe prenosnih računalnikov. Vsebuje najmanj šestjedrni procesor z na voljo osemjedrnimi možnostmi - kot tak je daleč najboljša možnost za vse, kar vključuje visoko stopnjo neprekinjene obdelave. 16-palčni profesionalci se začnejo s 16 GB RAM-a, vendar jih lahko vzamete do 64 GB. Vsi imajo tudi namenske grafične kartice AMD, začenši z Radeon Pro 5300M 4 GB in segajo do Radeon Pro 5600M z 8 GB VRAM-a.

Drug pomemben vidik delovanja vseh treh strojev je shranjevanje: Apple uporablja najhitrejši pomnilnik flash v vseh operacijskih sistemih Mac. To je še posebej dobrodošlo pri strojih Pro, saj omogoča urejanje videoposnetkov 4K v živo v številnih skladbah v kombinaciji z močjo procesorja, pomaga pa tudi pri hitrosti odpiranja ali shranjevanja velikih datotek, pri čemer potegne mape sredstev, ki jih je treba uporabiti v projektu in na veliko drugih majhnih načinov - hitrost shrambe Mac pomaga prihraniti veliko časa v življenju stroja.

MacBook Pro proti MacBook Air: Oblikovanje

Applova zasnova vseh teh strojev je bila v preteklih letih neznatno spremenjena, vendar drastično spremenjena. Kar zadeva fizično obliko, ima vsaka enostavnost v svoji sestavi: MacBook Air je najbolj prenosljiv; 13-palčni MacBook Pro prinaša moč v majhnem odtisu; in 16-palčni MacBook Pro je zajetna izbira z visokimi specifikacijami.

Pomembno je vedeti, da je razlika med MacBook Airom in 13-palčnim MacBook Projemom bolj niansirana, kot si morda mislite.

Konusna oblika MacBook Aira pomeni, da ima najmanjšo prostornino in je najlažji s samo 1,29 kg. Vendar pa ima 13-palčni MacBook Pro le 1,4 kg / 3,1 lbs, zato ne bi priporočali, da se osredotočite na težo kot razlog, da si privoščite zrak. Pravzaprav gre za podobno zgodbo o debelini: zrak je na najtanjši točki globine le 0,41 cm / 0,16in, na najdebelejši pa 1,61 cm / 0,63in, kar je debelejši kot 1,56 cm / 13 cm v 13-palčnem MacBook Proju.

Kot smo že omenili, je MacBook Air manjši od MacBook Pro, zaradi česar je v praksi bolj prenosljiv kot 13-palčni MacBook Pro, vendar razlika res ni velika - pri izbiri med tema dvema se osredotočite na funkcije in cena, ne pa velikost in teža.

16-palčni MacBook Pro je občutno težji pri težah 2 kg, vendar velja omeniti, da govorimo o težah 600 g in ne o velikem dodatnem vleku, ki ga je imel velik prenosni računalnik. Kljub temu boste v svoji torbi zagotovo začutili to dodatno težo.

Vsi ti prenosniki vključujejo Appleovo spletno kamero 720p HD, kar v primerjavi s tistim, kar vam v današnjem času pogosto daje konkurenca, ni dobro, a opravi svoje delo.

16-palčni MacBook Pro vključuje tudi tri-mikrofonsko polje, ki ga Apple opisuje kot "kakovost studia". Nismo prepričani, da se bo to resnično umilo s ponudniki podcastov ali glasbe med našo publiko, toda za videokonference ali samo snemanje demo predstavitve so zagotovo boljše od povprečja.

MacBook Pro 16-palčni ima tudi nekaj resnično impresivnih zvočnikov z uporabo nizkotonske konfiguracije za preklic sile. Spet bodo profesionalci zagotovo imeli svoje monitorje ali slušalke, ki jih raje uporabljajo, vendar si Applovo inženirstvo zasluži pohvale.

MacBook Air ima tudi zelo zmogljive nove stereo zvočnike, vendar enako velja res - lepo jih je imeti, a profesionalci se nanje vseeno ne bodo želeli zanašati.

MacBook Pro proti MacBook Air: zaslon

Vsi prenosni računalniki Apple imajo trenutno precej podobne zaslone s tremi ključnimi razlikami: svetlost, barvna lestvica in (seveda) velikost.

MacBook Pro 16-palčni vam daje največ prostora za delo, ne glede na to, ali ima (približno) dovolj prostora, da imate nekaj aplikacij eno ob drugi, ali ker želite največje platno, na voljo s prostorom za palete itd. . Ima ločljivost 3072x1920, kar je 226 pik na palec.

13-palčni MacBook Pro ima popolnoma enako gostoto slikovnih pik 226PPI, vendar manjša velikost pomeni ločljivost 2560x1600.

Oba zaslona sta ocenjena na 500 nits svetlosti (Apple sicer ne ponuja uradnega certifikata HDR ali podpore zanje) in vključujeta podporo za barvno lestvico P3.

MacBook Air vključuje tudi 13-palčni zaslon, spet z ločljivostjo 2560x1600 in 226PPI. Vendar pa je ocenjen na 400 nits in ne vključuje podpore široke barvne lestvice P3.

Vsi trije zasloni vključujejo Appleovo tehnologijo True Tone, ki spremeni belo točko zaslona, ​​da se prilagodi zunanji osvetlitvi prostora, v katerem ste, da je lažje na pogled, tako da ne dobite modro obarvanega zaslona. učinek oranžno osvetljene sobe. To je resnično dobro za skrbniško delo in branje - zasloni so veliko prijetnejši za uporabo. Če pa želite, da barve na zaslonu ostanejo natančne in nespremenjene, jih lahko preprosto onemogočite.

MacBook Pro proti MacBook Air: povezljivost

Vsi prenosniki Apple ponujajo omejeno izbiro vrst priključnih vrat, dobra novica pa je, da vsi vključujejo Thunderbolt 3, ki vam ponuja veliko možnosti v zvezi s povezovanjem hitrih zvezdišč, zaslonov in še več. Vsi prenosniki imajo tudi moč nad temi vrati.

MacBook Air vključuje dve vrati Thunderbolt 3, ki se podvojita kot vrata USB Type-C (gre za enako obliko priključka). Na voljo je tudi 3,5 mm priključek za slušalke / mikrofon.

Osnovna različica 13-palčnega MacBook Pro vključuje enako mešanico dveh vrat Thunderbolt 3 / USB-C in enega 3,5 mm vtiča. Pridite do višje stopnje 13-palčnih možnosti MacBook Pro in dobite štiri vrata Thunderbolt 3 / USB-C z dvema na vsaki strani in 3,5-milimetrski priključek.

Na 16-palčnem MacBook Pro-ju dobite štiri vrata in 3,5-milimetrski priključek na vseh modelih.

Vsi ti prenosniki vključujejo 802.11ac Wi-Fi (noben Mac še ne podpira naslednje generacije Wi-Fi 6 / 802.11ax) in Bluetooth 5.0.

Dejstvo, da Apple pričakuje, da boste z zvezdiščem povezali vse, kar ni Thunderbolt 3 / USB-C, je malo frustrirajoče, toda velika pasovna širina, ki vam omogoča več vrat Thunderbolt 3, je nadvse dobrodošla: prek enega kabla lahko pri tem poveže RAID, zaslon visoke ločljivosti, več dodatkov in napaja.

Veste, kako smo omenili, da manjši prenosniki niso odlični za 3D delo? Lahko celo priključite zunanjo grafično kartico, da jim zagotovite toliko 3D moči, kot želite.

MacBook Air podpira zunanje zaslone do 6K; osnovni 13-palčni MacBook Pro podpira do 5K; boljši 13-palčni Pro podpira do 6K; 16-palčni MacBook Pro je primeren tudi za 6K zaslone (dva od njih dejansko ali štirje 4K zasloni - ostali bodo podpirali le en 6K ali dva 4K zaslona).

MacBook Pro proti MacBook Air: Tipkovnica

V zadnjih nekaj letih je bilo pri Apple-ovih prenosnikih velik pomislek, da do nedavnega uporabljene tipkovnice niso bile tako zanesljive, kot bi pričakovali. Vendar imajo vsi sedanji modeli novo tipkovnico, ki je bila konec leta 2019 prvič predstavljena na 16-palčnem MacBook Proju in zdi se, da je to rešilo težavo na podlagi tega, kar smo opazili doslej.

Ima lepo potovanje, udobno delovanje tipk in prijetno solidno gibanje, ko pritisnete (čeprav očitno ne bo tekmoval z mehansko tipkovnico za tiste, ki cenijo njihovo otip).

Vse tipkovnice so dobre velikosti in po naših izkušnjah ne povzročajo težav z natančnostjo. Uporabljajo tudi obrnjene postavitve puščic v obliki črke T, kar bo ugajalo številnim puristom s tipkovnice (ali samo tistim, katerih mišični spomin je zaklenjen, da je to standardno).

Številčne ploščice na 16-palčnem modelu ni, upoštevajte - nekateri jih radi imajo na večjih strojih, vendar je tukaj ne boste našli.

Modeli MacBook Pro uporabljajo Appleovo vrstico na dotik, ki je zaslon na dotik, ki se nahaja tam, kjer bi bile običajno funkcijske tipke. Vrstica na dotik je lepa ideja - deluje kot vrsta kontrolnikov, ki se lahko prilagodijo vsem, kar počnete na zaslonu, s čimer postanejo bližnjice bolj dostopne kot ponavadi in vam celo nudijo zrnate kontrole na dotik - vendar premalo aplikacij res dobro izkoristite, da bo po našem mnenju ključna lastnost. Ko je vse dobro premišljeno, je resnično koristno; ker pa je to le del časa, boste redko zares gledali nanj, zato gre pozabljeno.

MacBook Air nima vrstice na dotik - zadovolji se z običajnimi funkcijskimi tipkami. Vsi trije modeli prenosnikov pa imajo v tipkovnico vgrajen senzor za prstne odtise za odklepanje iz spanja. To deluje takoj, in radi imamo to možnost.

MacBook Pro proti MacBook Air: Baterija

Glede na to, da zmogljivejše komponente in ljubši zasloni pomenijo večjo porabo baterije, je primerjava baterij med temi prenosniki večinoma takšna, kot bi pričakovali: MacBook Air vam bo dal več življenja, če ga boste uporabili za tisto, za kar je zasnovan, profesionalci pa manj. .

MacBook Air je ocenjen na 11 ur spletne uporabe; 13-palčni MacBook Pro za 10 ur istega; 16-palčni MacBook Pro za 11 ur, zahvaljujoč ogromni 100Wh bateriji (največji, ki ga boste videli na katerem koli prenosnem računalniku, saj je FAA-jeva meja dovoljenega na letalu).

Vendar je to vse v zelo priložnostni uporabi - v resnici je življenjska doba baterije odvisna od kreativnih aplikacij, ki jih uporabljate, in od tega, katere komponente posebej obdavčijo… in kako svetel je vaš zaslon.

MacBook Air ima največ komponent za črpanje moči, vendar je njegova baterija 50Wh tukaj najmanjša. 13-palčni Pro ponuja 58Wh baterijo.

Če uporabljate aplikacije, ki močno prizadenejo procesorje in grafiko 16-palčnega MacBook Proja, lahko pričakujete, da se bo ta znižal na le nekaj ur, vendar je res odvisno od tega, kaj točno uporabljate.

MacBook Pro proti MacBook Air: Cene

MacBook Air se začne pri 999 GBP / 999 USD / 1.599 USD za model z 1,1 GHz dvojedrnim procesorjem Intel Core i3 10. generacije (Turbo Boost do 3,2 GHz), 8 GB RAM-a in 256 GB prostora za shranjevanje.

Naslednji model znaša 1.299 funtov / 1.299 ameriških dolarjev / 1.599 ameriških dolarjev in vključuje 1,1 GHz štirijedrni procesor 10. generacije Intel Core i5 (Turbo Boost na 3,5 GHz), 8 GB RAM-a in 512 GB prostora za shranjevanje.

Osnovni 13-palčni MacBook Pro znaša 1.299 GBP / 1.299 GBP / 1.999 USD in vključuje 1,4-GHz štirijedrni procesor Intel Core i5 osme generacije (Turbo Boost do 3,9 GHz), 8 GB RAM-a in 256 GB prostora za shranjevanje, z vgrajeno grafično kartico Intel Iris Plus Graphics 645. To je model, ki ga nismo preveč navdušeni, saj uporablja starejše dele in skoraj zagotovo boste morali nadgraditi RAM na 16 GB (in ta model je omejen na samo 16 GB način, ne 32 GB, ki ga lahko sprejme model, omenjen spodaj), in to stane skoraj polovico cene celotne nadgradnje spodnjega modela.


Če želite dobiti specifikacije trenutne generacije, si oglejte 1.799 GBP / 1.799 USD / 2.999 USD 13,9-palčnega MacBook Proja, ki vam nudi 2-GHz Intel 10. generacije Core i5 štirijedrni procesor (Turbo Boost do 3,8 GHz) , najnovejšo grafiko Intel Iris Plus, 16 GB hitrejšega RAM-a in 512 GB prostora za shranjevanje ter dva dodatna vrata Thunderbolt 3.

16-palčni MacBook Pro se začne pri 2399 GBP / 2399 USD / 3.799 USD za 2,6 GHz 6-jedrni procesor Intel Core i7 9. generacije (Turbo Boost do 4,5 GHz), 16 GB RAM-a, 512 GB prostora za shranjevanje in Radeon Pro 5300M 4 GB grafike.

Model up vam nudi 2,3-GHz 8-jedrni procesor Intel Core i9 (Turbo Boost do 4,8 GHz) 9. generacije, 16 GB RAM-a, 1 TB SSD-ja in Radeon Pro 5500M 4 GB grafike. Ta različica stane 2.799 GBP / 2.799 USD / 4.399 USD.

Katere koli naprave lahko tukaj konfigurirate s prilagojenimi specifikacijami - najpogostejši pomnilnik in RAM sta najpogostejša, čeprav 16-palčna različica ponuja še močnejši procesor in 8 GB grafične možnosti, ki smo jo omenili.


MacBook Pro proti MacBook Air: Zaključek

Izbira med MacBook Pro in Air na koncu temelji na potrebah po moči, velikosti in proračunu. Prenosniki so večinoma dokaj jasno razdeljeni: MacBook Air je primeren za lažjo uporabo; 13-palčni MacBook Pro je kos težjim nalogam; in 16-palčni MacBook Pro je namizni nadomestek.

Gotovo je nekaj sivih površin, kjer se štirijedrni MacBook Air prekriva z MacBook Pro, vendar bistvo še vedno stoji: MacBook Pro vam bo omogočil močnejše zmogljivosti, tudi če bodo očala bližje. V preostalem času gre za jasen in očiten korak od enega do drugega.

MacBook Air je popolnoma sposoben zagnati aplikacije Adobe in druga orodja za oblikovanje, vendar ne pričakujte, da bo dobro obvladoval velikanska in zapletena dela in ne pozabite, da ima manj svetel zaslon z bolj omejenim barvnim razponom.

13-palčni MacBook Pro vam nudi močnejšo možnost zaslona, ​​dodatna moč in največ RAM pa pomeni, da vam omogoča veliko več prostora - za tiste, ki delajo v 2D, lahko obvlada vse, razen najbolj ekstremnih stvari, vendar vam vseeno omogoča zelo prenosni paket.


In 16-palčni MacBook Pro je zver, ki je pripravljen na vaše najzahtevnejše delo (vključno s 3D) ali na velik delovni prostor, ki ga potrebujete.

Pomembno je vedeti, da vam bo nakup, ki ga kupite, omogočil dovolj prostora za naslednjih nekaj let - poskrbite, da zdaj ne boste kupili MacBook Aira samo zato, da se boste zavedali, da se bo vaše delo v enem letu verjetno razvilo v profesionalca, zato dejavnik, da tudi.

Članki Iz Portala
Tri vrste slik, ki najbolje delujejo v spletu
Preberi Več

Tri vrste slik, ki najbolje delujejo v spletu

Pri vizualnem pripovedovanju zgodb običajno uporabite tri različne vr te lik: ikonične like, imbolne like in indek ne like. Nobena vr ta like ni najbolj primerna za pletno oblikovanje, v ako lahko upo...
Kako naslikati popoln krik
Preberi Več

Kako naslikati popoln krik

To je precej ubjektivno, aj imajo v i umetniki voje načine upodabljanja krikov - v e od Edvarda Muncha do Jacka Kirbyja. Vr te krikov e lahko tudi zelo razlikujejo in kot umetnik morate poznati razlik...
Najboljši televizorji v letu 2021
Preberi Več

Najboljši televizorji v letu 2021

Ko gre za i kanje najboljših televizorjev, imate nekaj različnih tvari, ki jim lahko date predno t - ali je kakovo t like glavna tvar ali iščete nekaj v določeni veliko ti in / ali proračunu? Iščete n...